Emre Ogan ile Uygulamalı Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi – Süleymaniye / Vefa / Zeyrek

“Fotoğrafı Çekerek Öğrenin”

15 Mayıs 2016 Pazar

Fiyat: 125 TL

Sokak Fotoğrafçılığı, fotoğrafçılığın belki de en dinamik örneklerindendir. Çünkü içerisinde yaşam vardır, insan vardır, en önemlisi de insanı yaşadığı ortamda fotoğraflamak vardır...
Sokak fotoğrafı, her ne kadar makine ele alınıp sokaklarda gezerek deklanşöre basıldığında kolaylıkla oluşturulabilir gibi görünse de aslında dikkat edilmesi gereken pek çok tekniği bünyesinde barındırır. Kullanılması gereken ekipmanları iyi tanımak ve sokağı, insan davranışlarını iyi analiz etmek gerekir. Kısacası ister Türkiye’de ister yurtdışındaki farklı lokasyonlarda olsun, gezeceğiniz sokağın nabzını iyi tutmanız doğru sokak fotoğraflarının oluşmasının en önemli etkenlerindendir.

suleymaniyeturist streetart12

Tanıtım ve sokak fotoğrafçılığının seçkin isimlerinden biri olan Emre Ogan (www.ogan.com), Sokak Fotoğrafçılığı atölyesi ile sizlerle 40 yılı aşkın bilgi birikimini paylaşacak ve uygulamalı çekim eşliğinde sokağın dilini çözebilmenizde sizlere yardımcı olacak.

Program:

15 Mayıs Pazar 11:00-18:00
Vapur iskelesine ve Marmaray’a yakınlığı dolayısıyla Sirkeci Tren Garı önünde buluşuyoruz. Danışmanımız Emre Ogan tarafından sokak fotoğrafçılığının püf noktaları, sokakta dikkat edilmesi gerekenler; nasıl yaklaşmalı? izin almalı mı? vb. konularda bilgiler verildikten sonra Süleymaniye Külliyesi, Tarihi Vefa Semti ve Zeyrek rotasında gezip çekimlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Not: Pazar günkü çekim, danışman eşliğinde uygulamalı olarak yapılacağı için katılımcıların fotoğraf makinelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Atölyeye katılımınızın kesinleşmesi için atölye ücretini uygulama çekimi öncesinde yatırmanız gerekmektedir.

Eğitim Süresi:
Toplam 7 saat.

Fiyat:
125 TL tam, 100 TL öğrenci ve üye

Kayıt için:
serhaty@photoworld.com.tr adresine mail atabilir ya da 0216 346 23 00 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Emre Ogan Kimdir?
Emre Ogan’ın fotoğrafa ilgisi ortaokul yıllarında başlamış ve ilk sergisini 1972 yılında okulu Saint Joseph lisesinde açmıştır, 1975 yılında fotoğraf sanatçısı Gültekin Çizgen’in atölyesinde önce karanlık oda şefliği daha sonra da çekim asistanlığı yapmıştır.
1977 yılında profesyonel tanıtım fotoğrafçısı olarak reklam sektöründe kendi atölyesinde hizmet vermeye başlamıştır. 1998’de merkezi Newyork’ta bulunan GPA (Global Photographers Assignment) ile sözleşmeli fotoğrafçı olarak çalışmaya başlamış ve bu kanalla ABD’nin önde gelen sanayi kuruluşlarına yurt dışında ve içinde çekimler yapmış, halen de devam etmektedir.
NBA’nın Türkiye’deki organizasyonlarının sözleşmeli fotoğrafçısıdır.
2006 yılında Istockphoto ile stok fotografçılığına başlamış ve şu anda Getty Images ve Istockphoto exclusive fotoğrafçısıdır.
Halen İstanbul’da kendi atölyesinde Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına profesyonel tanıtım fotoğrafları çekmekte, aynı zamanda da fotoğrafa ilk başladığı yıllardaki tutkusu olan sokak fotoğrafçılığına devam etmektedir.
Çeşitli fotoğrafçılık dallarında workshoplar düzenlemekte ve kişiye özel fotoğraf eğitimleri vermektedir. Özel bir üniversitede öğretim görevlisi olan Ogan, aynı zamanda birçok üniversite ve dernekte de fotoğraf seminerleri vermiştir.
www.ogan.com
© 2016 PhotoWorld - Her hakkı saklıdır. info@photoworld.com.tr